SME ČLENMI

KONTAKT

ASL SR
Vazovova 9/B,
811 07 Bratislava

IČO: 35 605 464
DIČ: 2020985824

Tel.: +421 / 2 /52 63 21 34-5
Fax: +421 / 2 /52 63 21 36

e-mail: aslsr(at)aslsr.sk

07.05.2018

Zdravotné sestry si prilepšia pravdepodobne už čoskoro, z čoho ich zaplatíme?


Avizované zvýšenie miezd sa má týkať všetkých zdravotných sestier v nemocniciach aj v ambulanciách.

Potrebné analýzy k zvyšovaniu ich platov by mali byť na stole do konca tohto roka. „Išlo by to z kapitoly ministerstva zdravotníctva, respektíve uvoľnené prostriedky z ministerstva financií,“ uviedla ministerka zdravotníctva s tým, že to nebude časový horizont desať rokov, ale pokúsia sa o to do konca roka. V súčasnosti sa realizujú výpočty, koľko to bude stáť a ktorých zdravotných sestier sa zvyšovanie platov bude týkať. „Do úvahy by sa podľa ministerky brali plošne sestry všetkých nemocníc aj poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti, nielen sestry v štátnych zariadeniach. Zvažuje sa, či pôjde o celoplošné zvyšovanie platov alebo zvyšovanie podľa dosiahnutého vzdelania či rokov praxe.

Zdroj: Zdravotnícke noviny

 

ASL SR

Vysoko si vážime prácu zdravotných sestier a oceňujeme tento avizovaný krok zo strany štátu. Je totiž nutné si uvedomiť, že slovenské zdravotníctvo zápasí s odlivom nielen lekárov, ale aj našich kvalitných sestier do zahraničia, a to najmä z dôvodu nízkych platových podmienok.

Aj v rámci ambulantného sektora, v ktorom dlhodobo upozorňujeme na zlú ekonomickú situáciu a nutnosť dofinancovania zdravotníctva, by sme chceli lepšie ohodnotiť prácu sestier, chýbajú nám však na to finančné zdroje.


NA MINÚTKU ...

Novinky

08.03.2018

"ASL SR už niekoľko rokov požaduje profesionalizáciu obhliadok mŕtvych tiel", povedal pre Zdravotníce noviny MUDr. Marián Šóth

1. ASL SR štartuje v marci stretnutia s ambulantnými lekármi v krajských mestách. Čo bude ich hlavnou témou?Pravidelne začiatkom roka...

viac >>
REKLAMA

ANKETA

Lieky na výnimku

Predpíšete liek na výnimku ak bude schválená spoluúčasť lekára 5% na úhrade lieku?

 
PARTNERI