SME ČLENMI

KONTAKT

ASL SR
Vazovova 9/B,
811 07 Bratislava

IČO: 35 605 464
DIČ: 2020985824

Tel.: +421 / 2 /52 63 21 34-5
Fax: +421 / 2 /52 63 21 36

e-mail: aslsr(at)aslsr.sk

18.10.2017

ASL SR podporuje protest ambulantných lekárov


ASL SR citlivo vníma situáciu nespokojnosti ambulantných lekárov primárnej starostlivosti v Českej republike. Dôvody, pre ktoré českí kolegovia protestujú sú vo veľkej miere totožné s problémami ambulantného sektora na Slovensku.

Protestujú proti byrokracii ako aj podfinancovaniu praxí. Ocitli sa za hranicou únosnosti, od januára platí povinnosť eReceptu bez toho, aby bol pripravený systém, lekári, lekárne, ako aj samotní pacienti. Neustále im pribúda administratívna záťaž a k tomu ministerstvo zdravotníctva ešte pripravuje zníženie úhrad praktickým lekárom. Ďalším problémom je vysoký vekový priemer praktických lekárov, pre mladých takéto prostredie nie je zaujímavé, starých nemá kto nahradiť a pacienti zostanú bez lekárov na ambulanciách.


Dnešný protest vo forme zavretia ambulancií organizujú spoločne Sdružení praktických lékařu, Sdružení praktických lékařu pro deti a dorast a Sdružení ambulantních specialistu. 
"Zavíráme ordinace teď na jeden den proto, abychom je nemuseli zítra zavřít navždycky, a věříme, že pacienti tohle pochopí a že to je i v jejich zájmu. Jde o zachování dostupnosti primární péče co nejblíže občanům," uvedl Petr Šonka, predseda Sdružení praktických lékařu.


NA MINÚTKU ...

Novinky

28.11.2017

V prípade redukcie, alebo zrušenia regulačných prvkov sme naďalej ochotní podporiť návrh DOH, povedal pre Zdravotnícke noviny prezident ASL SR

1. Bol tento návrh prerokovaný s ASL SR? Doplnkové ordinačné hodiny, prezentovaný návrh ministrom zdravotníctva  začiatkom roka 2017 poukazuje na zmenu...

viac >>
ANKETA

Lieky na výnimku

Predpíšete liek na výnimku ak bude schválená spoluúčasť lekára 5% na úhrade lieku?

 
PARTNERI