SME ČLENMI

KONTAKT

ASL SR
Vazovova 9/B,
811 07 Bratislava

IČO: 35 605 464
DIČ: 2020985824

Tel.: +421 / 2 /52 63 21 34-5
Fax: +421 / 2 /52 63 21 36

e-mail: aslsr(at)aslsr.sk

18.10.2017

ASL SR podporuje protest ambulantných lekárov


ASL SR citlivo vníma situáciu nespokojnosti ambulantných lekárov primárnej starostlivosti v Českej republike. Dôvody, pre ktoré českí kolegovia protestujú sú vo veľkej miere totožné s problémami ambulantného sektora na Slovensku.

Protestujú proti byrokracii ako aj podfinancovaniu praxí. Ocitli sa za hranicou únosnosti, od januára platí povinnosť eReceptu bez toho, aby bol pripravený systém, lekári, lekárne, ako aj samotní pacienti. Neustále im pribúda administratívna záťaž a k tomu ministerstvo zdravotníctva ešte pripravuje zníženie úhrad praktickým lekárom. Ďalším problémom je vysoký vekový priemer praktických lekárov, pre mladých takéto prostredie nie je zaujímavé, starých nemá kto nahradiť a pacienti zostanú bez lekárov na ambulanciách.


Dnešný protest vo forme zavretia ambulancií organizujú spoločne Sdružení praktických lékařu, Sdružení praktických lékařu pro deti a dorast a Sdružení ambulantních specialistu. 
"Zavíráme ordinace teď na jeden den proto, abychom je nemuseli zítra zavřít navždycky, a věříme, že pacienti tohle pochopí a že to je i v jejich zájmu. Jde o zachování dostupnosti primární péče co nejblíže občanům," uvedl Petr Šonka, predseda Sdružení praktických lékařu.


NA MINÚTKU ...

Novinky

08.03.2018

"ASL SR už niekoľko rokov požaduje profesionalizáciu obhliadok mŕtvych tiel", povedal pre Zdravotníce noviny MUDr. Marián Šóth

1. ASL SR štartuje v marci stretnutia s ambulantnými lekármi v krajských mestách. Čo bude ich hlavnou témou?Pravidelne začiatkom roka...

viac >>
REKLAMA

ANKETA

Lieky na výnimku

Predpíšete liek na výnimku ak bude schválená spoluúčasť lekára 5% na úhrade lieku?

 
PARTNERI